środa, 26 sierpnia 2015

Iljimae
Streszczenie:


W czasach dynastii Joseon pojawił się Iljiame, był to największy złodziej jak i bohater tamtejszych ludzi wszech czasów. A wszystko zaczęło się od tego jak młody Lee Geom wraz z rodziną byli szlachcicami.
Pewnej nocy do domu chłopaka zakradli się zabójcy, ojciec chcąc chronić syna zamknął go w szafie i poszedł walczyć.Niestety został zabity za spisek przeciwko królowi.
Geom widział na własne oczy jak zabijają mu ojca. Jego siostra i matka zostały niewolnicami. On sam jednak uniknął śmierci i był wolny- uratowała go pewna osoba. Niestety stracił pamięć, przyjęła go do domu osoba, która go uratowała. Wmówił mu, że jest on jego synem i ma na imię Yong. Kilkanaście lat później poznaje Bong Soon, Eun Chae i Shi Hoo. Gdy chłopak odzyska pamieć, będzie chciał dowiedzieć się kto i dlaczego zabił jego ojca, ale będzie to niebezpieczne, więc przyjmuje postać nocnego złodzieja Iljimae.


Kto zabił ojca Yonga? Kim jest osoba, która go uratowała i jaki ma związek z Shi Hoo? Czy Yong i Eun Che spotkali się wcześniej? Kto skradnie serce chłopaka i ile będzie go "kosztować" odnalezienie prawdziwego mordercy jego ojca?Jeśli jesteście ciekawi zapraszam do oglądania :)Kadry z dramy:

Moja opinia:

Szczerze uważam, że drama jest genialna. Ale ma tylko jeden minus.....
Akcja na początku dramy dzieje się za wolno, rozumiem, że musieli pokazać dzieciństwo Yonga jak i czas, gdy odzyskiwał pamieć, więc rozumiem, że była potrzeba taka akcja jaka była...
Wracając do bohaterów. Na pierwszy ogień dajemy Yonga. Myślę, że jest to postać bardzo tajemnicza i sprytna. Jego głupkowatość i wesołość podczas pobytu w wiosce dawał mu świetne alibi, bo przecież jak taka ciamajda mogłaby być znanym Iljimae. Więc daje mu duży plus, ponieważ ukrywał swoją tożsamość jak i prawdziwy charakter pod maską głupka. Bardzo cieszę się, że główną role zagrał tutaj Lee Joon Ki, ponieważ uważam, że jest stworzony do tej roli, świetnie zagrał wszystkie uczucia Lee Geoma jak i Yonga. I przy okazji aktor jest przystojny, co bardzo cenie w dramach :D


Jeśli chodzi o Bong Soon to myślę, że jest postacią bardzo zabawną, troskliwą jak i odważną.
Mimo utraty całej rodziny, żyła dalej mimo różnych trudności. A co do jej wątku z Yongiem, myślę, że był potrzebny, ponieważ dzięki temu tworzyła się akcja drugoplanowa, czyli miłosny trójkąt ^_^
Przejdźmy teraz do wątków romantycznych z Bong Soon. Jak dla mnie wzruszyła mnie scena z lampką, Co do aktorki, to myślę, że świetnie ukazała charakter Bong Soon, jej miłość do chłopaka jak i nienawiść po stracie brata.
Nadszedł czas na naszą szlachciankę- Eun Chae. W ogóle nie poznałam Han Hyo Joo grającej tę role.
Mimo tego, uważam, że postać Eun Chae jest cudowna. Świetnie było widać jak kochała Iljimae, jej chęć chronienia go była naprawdę wzruszająca. Postać, bardzo życzliwa, troskliwa i pomocna. Nic dziwnego, że skradła serce naszego Iljimae. Inne postacie z wioski były również interesujące, przybrany ojciec chłopaka był naprawdę śmieszny, co do innych to uwielbiałam gang Oil. Ich szef w ostatnim odcinku z tymi przebraniami powalił mnie. Przy oglądaniu nie mogłam przestać się śmiać. 

Jeśli chodzi o scenariusz to myślę, że jest podobny do City Huntera i Healera. Ale pomysł, by akcja działa się w przeszłości jest interesujący. Scenografia naprawdę mnie urzekła, jak i późniejszy strój Iljimae.

Ocena: 8/10
Gatunek: Dramat, Historyczny, Romans

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Zdjęcia z planu:
Iljimae,Lee Joon Ki,Yeo jin Goo,Han Hyo Joo


Iljimae,Han Hyo JooIljimae


Muzyka z dramy:


"Flower Letters"

Fragmenty:image

tumblr_msv0xbG3gt1sgbtl8o1_400.gif


W rolach głównych:
Lee Joon Ki jako Yong/ Iljimae/ Lee Geom


Han Hyo Joo jako Eun Chae


Lee Young Ah jako Bong Soon


Park Shi Hoo jako Shi Hoo/ Ja Dol

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Co myślicie o aktorach, dramie lub muzyce? 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz