piątek, 8 stycznia 2016

The PiratesStreszczenie:


Czas akcji filmu przypada na czasy Joseon, gdzie istnieją piraci, walki o tron i bandyci. Podczas transportu bardzo ważnej pieczęci do Joseon z Ming zostaje ona połknięta przez ogromnego wieloryba wraz z całym złotem na które z pewnością skusiliby się bandyci i piraci. Yeo Wol jest kapitanem piratów zmuszoną do odszukania pieczęci, ponieważ jeśli tego nie zrobi zginą wszystkie rodziny jej kompanów i jeszcze więcej innych osób. Sa Jung jest natomiast bandytą, który po usłyszeniu o wielkim skarbie wyrusza by go zdobyć wraz ze swoimi kompanami.


Komu uda się odszukać pieczęć? Jakie niebezpieczeństwa czekają na nich? Czy Sa Jung i Yeo Wol dogadają się by pokonać wspólnych wrogów? Kadry z filmu:


Znalezione obrazy dla zapytania The Pirates korean movie
Znalezione obrazy dla zapytania The Pirates korean movie


Moja opinia:


Uważam, że film jest naprawdę fajny i przyjemny. Początek niezbyt zachęca, ale po jakiś 40 minutach już się wie o co chodzi i można poczuć klimat produkcji. Główni bohaterowi są kompletnym przeciwieństwem siebie, więc naprawdę byłam ciekawa jak się ze sobą dogadają :D A jak już byli razem to zaraz albo coś się paliło lub spadało z nieba. Naprawdę miałam masę śmiechu przy oglądaniu tego. Ale już w drugiej części zrobili się bardziej poważni, więc było można odczuć mały wątek romantyczny w filmie ;3  Mimo kilku przeciwieństw, ta dwójka była dla siebie stworzona haha
Co do innych postaci to przykuło moja uwagę jeszcze dwie osoby, a byli nimi ten uciekający pirat co potem był bandytą- jego opowiastki i walenie go garnkiem przez mnicha były naprawdę śmieszne ;D
Drugą osobą jest dawny kapitan piratów- ten siwy (nie wiem jak ma na imię haha)
Jego osobowość była kontrastowa, ponieważ mimo tego, że był zachłanny i poświęcił by wszystko dla swojego celu to pod koniec filmu jego charakterek poprawił się (aż dostałam szoku *o*)
Oprócz tego bardzo dobre były efekty specjalne, a co do ubrań i scenografii nic dodać nic ująć :)


Ocena: 9/10

Gatunek: Przygodowy, Lekki romans
Czas trwania: około 2.15 godz. 

Dostępny na drama queen Trailer:W rolach głównych:Kim Nam-Gil jako Jang Sa Jung (bandyta)Son Ye-Jin jako Yeo Wol (kapitan piratów)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz