piątek, 1 stycznia 2016

Gu Family BookStreszczenie:


Wol Ryung jest mitycznym stworzeniem zamieszkującym pobliski las w stolicy Joseon. Pewnego dnia zaobserwował cierpienie i niedole młodej szlachcianki, która miała zostać gisaeng. Po ucieczce stamtąd jej rodzina zostaje zabita, a ona sama zostaje ścigana. Kiedy jest już blisko śmierci prosi by ktoś jej pomógł i tą osobą nie jest kto inny jak Wol Ryung. Dziewczyna zamieszkuje z nim, aż w końcu nawet wychodzi za niego, niestety sprawę komplikują dwie rzeczy.... Wol Ryung chce stać się człowiekiem, przez co musi znaleźć księgę rodziny Gu, a drugą rzeczą jest to, że oprawca dziewczyny znajduje jej kryjówkę i wyjawia kim tak naprawdę jest Wol Ryung. W wyniku czego potem ginie z winy ukochanej- tak by się mogło wydawać, ale tak naprawdę przemienia się w 1000 letniego demona, ponieważ misja jakiej się podjął by dostać księgę została przerwana.... Na domiar złego kobieta była w ciąży....  Porzuca dziecko i idzie szukać zemsty, która doprowadziła do tego, że i ona również zginęła- ich miłość zakończyła się tragicznie. Dziecko tych dwoje znajduje szlachcic, który postanawia go przygarnąć, bo ktoś powiedział, że przyniesie mu wielkie szczęście. Kilkanaście lat później to dziecko staje się Kang Chim. Spotyka on dziewczynę o  imieniu Yeo Wool w której się zakochuje, niestety wywróżona jest im zła przyszłość..... Na dodatek w Kang Chim zaczynają się pojawiać oznaki bycia mitycznym stworzeniem.....

Czy historia się powtórzy? 
Jak zareaguje Kang Chi, gdy się dowie co się stało z jego rodzicami? Czy pokona swojego ojca ( 1000 letniego demona) który chce go zabić?  Co się stanie, gdy Yeo Wool odkryje kim jest Kang Chi? 


Kadry z dramy:
Moja opinia:

Uważam, że drama jest naprawdę interesująca. 
Jeśli chodzi o postacie Kang Chiego i Yeo Wool to myślę, że wygląd aktorów fajnie pasuje do tej dramy, szczególnie ubrania głównej bohaterki przykuwają uwagę, bo ubiera się w męskie szaty, co doprowadza do tego, że Kang Chi myli ją z mężczyzną. Niezbyt lubiłam aktora grającego Kang Chiego, ale muszę przyznać, że w tej dramie naprawdę mi się spodobał. Suzy z miss A odegrała główną role żeńską równie doskonale jak aktor grający Kang Chiego. Razem naprawdę tworzyli świetny duet. Ich romantyczne chwile można określić na dwa sposoby. Raz były one śmieszne, że aż płakało się ze śmiechu, a drugie określenie, to tak smutne, że płakało się razem z postaciami. Inne postacie mniej przykuwały uwagę, ale jedna była tak śmieszna, że chyba zapamiętam aktora, który grał tę postać na zawsze. Mówię tu o postaci Gona-chyba nie zapomnę nigdy, jak wpadł na Kang Chiego i chciał go pobić w łóżku, a służąca wchodziła w tej chwili i stwierdziła dwuznaczną sytuację XD haha 


Co do fabuły to uważam , że jest naprawdę ciekawa i wciągająca. Pomysł by główny bohater był gumiho, który chce być człowiekiem bo zakochał się w kobiecie, a do tego skrzywdzony ojciec, który szuka zemsty i chce go zabić sprawia, że drama jest ciekawa w każdym odcinku, bo zawsze się coś dzieje ;) Myślę, że najbardziej w dramie mnie zaskoczyły efekty specjalne, które sprawiały niezwykłe wrażenie. Uwielbiałam te małe niebieskie światełka i zielone oczy Kang Chiego ;) 


Oprócz tego wszystkiego do dramy dochodzi nam bardzo klimatyczna muzyka- bardzo mi się spodobała ;3 Dramę mogę śmiało polecić! 

Ocena: 8/10
Gatunek: Fantasty, Romans, Historyczne 


Muzyka z dramy:


"Don't Forget Me""My Eden"


"Only You"


"Last Word"


"Love Hurts"


"Best Wishes to you"Zdjęcia z planu:Lee Seung Gi Gifts ′Gu Family Book′ Staff with Pizza
Lee Seung Gi Gifts ′Gu Family Book′ Staff with Pizza


Trailer:
W rolach głównych:Lee Seung Ki jako Choi Kang Chi


Bae Soo Ji jako Dam Yeo Wool


Sung Joon jako Gon


Lee Yoo Bi jako Park Chung Jo


Lee Sung Jae jako Jo Gwan Woong

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Komentujcie ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz