środa, 27 stycznia 2016

15 Najlepiej opłacanych aktorów w 2015 roku


Wcześniej ukazał się post o trzynastu najlepiej opłacanych aktorkach z k-dram na blogu. Możecie go przeczytać tutaj.Różnica w opłacaniu aktorów, a aktorek nie jest tak duża jak to było w latach poprzednich. Mimo tego to męscy aktorzy cieszą się większą ilością żeńskich fanów. Oprócz występów w k-dramach, aktorzy mogą zarobić poprzez zagraniczne spotkania z fanami.


 Bez zbędnych rzeczy sprawdźmy listę najlepiej opłacanych aktorów z Korei Południowej.


Zapowiadający się aktorzy:Park Hyung Sik, Yook Sungjae i Lee Joon zarabiają najmniejszą ilość na tej liście, czyli 10 milionów KRW (ok. 8400 USD) za odcinek. Park Hyung Sik niedawno cieszył się wielkim sukcesem przez dramę "High Society", podczas gdy Yook Sungjae przygotowywał się do nadchodzącej dramy "The Village: Achiara Secret" (Jest już ona zakończona). Mimo iż ci aktorzy są popularni to najczęściej nie są w stanie podnieść swoich zarobków. Oczywiście byłoby to możliwe jeśli należeliby do większych firm tak jak Suzy, czy YoonA. Oprócz tego w świecie aktorstwa w Korei istnieje stereotyp, że z idoli nie będzie dobrych aktorów, więc nie mogą prosić o większe zarobki.

Wschodzące gwiazdy:
Kim Woo Bin, Joo Won i Ji Chang Wook zarabiają 50 milionów KRW (ok. 42.000 USD) za odcinek. Gwiazdy Hallyu mają własne prawa, więc ich popularność i zyski szybko rosną. Oprócz tego jeśli są oni kochani przez fanów w Korei to zdobywają potem fanów na całym świecie, a co za tym idzie kolejny zysk. Aktorzy muszą stawić się na trzyletnią służbę wojskową, więc przed tym muszą być świetnie zapamiętani przez fanów. To wpływa także na ich zyski po powrocie z służby.


Królowie Hallyu:Song Joong Ki i Lee Jong Suk  zarabiają za jeden odcinek 60 milionów KRW (ok. 50,300 USD). Fani Song Joong Kiego czekają na jego powrót na ekran po odbyciu służby wojskowej, która zakończyła się w maju. Aktor powróci w dramie "The Descendants of the Sun" (2016)  w której zagra główną rolę.


Yoo Ah In, Lee Min Ho i Lee Seung Gi są w stanie uzyskać 70 million KRW (ok. 58,700 USD) za odcinek.
So Ji Sub otrzymał 80 milionów KRW (ok. 67,100 USD) za każdy odcinek zarówno w dramie "Phantom" jak i "Master's Sun". Znany jest z bardzo dobrego przedstawiania unikalnych cech swoich bohaterów.Ponadto Joo In Sung otrzymał najwyższą stawkę za dramę "The Winter the Wind Blows", a obecnie szuka swojego kolejnego projektu.

Najwyżej opłacani:


Kim Soo Hyun i Hyun Bin są najlepiej opłacanymi aktorami, ponieważ otrzymali 100 milionów KRW (ok. 83,900 USD) za odcinku w tym roku. Kim Soo Hyun występował w bardzo popularnych dramach takich jak "The Moon Embracing the Sun", "My Love from Another Star", "Producer",co więcej, Kim Soo Hyun jest niezwykle poszukiwanym aktorem do dram. Otrzymał najwyższe zarobki w "My Love from Another Star", jednak nie podniósł stawki przy jego następnej dramie "Producer" 
Co do Hyun Bina to wystąpił w bardzo popularnej dramie "Secret Garden" przed rozpoczęciem służby wojskowej. Po powrocie, wybrał "Hyde Jekyll, Me" jako jego projekt comeback. Ze względu na sukces swojego poprzedniego serialu, był w stanie pobierać wysokie opłaty za jego comeback.


Co myślicie o ich zarobkach?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz