czwartek, 22 czerwca 2017

Szkoła przyszłych idoli, czyli produkcja gwiazd według koreańskiego stylu~!


Hejka wszystkim~! 
Dzisiaj pomyślałam, że pokażę wam dwie cudowne szkoły w Korei Południowej. 
Lubisz śpiewać, tańczyć lub chcesz być aktorem? 
Jesli tak to te dwie szkoły to coś dla ciebie! 
No ale może zacznijmy od początku. Nie wiem ile z was ogladało drame "Dream High", lecz właśnie w niej jest pokazana szkoła, która przyjmuję uczniów którzy w przyszłości chcieliby zostać idolami. Podczas ciężkich szkoleń oraz zwykłej nauki uczą się oni jak stać się gwiazdami by w końcu zadebiutować. 

Podobny obraz

Szczerze mówiąc takie szkoły istnieją i są znane jako szkoły idoli, gdyż na każdym kroku można spotkać kogoś sławnego. Wyobrażacie sobie, że idziecie np na matematykę, a tu wpadacie na Jung Kooka z BTS, a potem na Krystal z f(x)?! 
Coś niesamowitego! 

Znalezione obrazy dla zapytania Dream High gif performance

Tutaj macie krótkie wideo prezentujące dwie szkoły. Pierwsza z nich nazywa się Hanlim Multi Art School, natomiast druga to School of Performing Arts Seoul w skrócie Sopa. Pokazy taneczne uczniów z obu szkół można znaleźc w dużych ilościach na youtube, lecz jak na razie oglądnijcie to wideo ;)Prawdziwa szkoła marzeń, prawda? :D Każdy rok szkolny rozpoczyna się przejściem uczniów po czerwonym dywanie, a na koniec semestrów zawsze robią coś w stylu mini pokazu dla rodziców i przyszłych kandydatów. Mogą zachowywać się jak prawdziwe gwiazdy zdobywając uwagę ludzi z przeróżnych wytwórni. 

Podobny obraz

Teraz coś po krótce o każdej z tych szkół ^^ 

Hanlim Multi Art School:


Szkoła ta składa się z kilku działów:
- Wydziału Mody i modelingu
- Wydziału Teatru i muzyki filmowej
- Wydziału Muzyki stosowanej
- Wydziału Tańca

Każdy uczeń chcąc dołączyć do tej szkoły musi zdać wstępne przesłuchanie (rodzaj zależy od wydziału do którego chcesz się dostać) zazwyczaj jednak śpiewają lub tańczą. 
Zobaczcie kilka z ich występów, ja byłam pod wrażeniem ;) 


Oraz wykonanie piosenki "Pick Me" przez uczniów :D


Jak wiecie wielu uczniów po skończeniu szkoły lubi ją odwiedzać, tam nie jest inaczej. Bardzo często można zobaczyć, że idole chcąc odwiedzić stare kąty :D dają mini koncert dla innych uczniów lub nawet tańczą razem z nimi, często są oni też jurorami w różnych konkursach muzycznych, które się tam odbywają. 

A tutaj macie występ f(x) w Hanlim ;) 
Krystal i Suli chodziły do tej szkoły ~School of Performing Arts Seoul


Teraz zajmijmy się drugą szkołą czyli Sopą. Jedno jest pewne, na pewno mają bardziej charakterystyczny mundurek :D

Ta szkoła ma prawie takie same wydziały jak Hanlim. Proces rekrutacji jest identyczny, jednak według mnie więcej idoli kończy tą szkołę. 

Jedne z ich filmików promujących:


Ta szkoła jest również odwiedzana przez celebrytów. Na wideo macie Sehuna tańczącego z jedną z uczennic. Rok szkolny kończy się w marcu, wtedy już nie ma żadnych występów, lecz jeśli jakaś osoba jest w zespole to jego członkowie przychodzą tam z nim by dodać mu wsparcia ^^ Skoro już mowa o końcu roku szkolnego to pewnie każdy z was nie może się doczekać na wakacje tak jak ja. Dlatego tak na zakończenie piosenka BTS "Graduation" Jak skończyłam 3 gim to od razu po przyjściu jej posłuchałam :D ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Jak wam się podoba post? :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz