piątek, 23 czerwca 2017

Korea Południowa krajem samobójców


Hejka ~~! 

Dzisiaj trochę mniej przyjemny temat, gdyż napiszę trochę o samobójstwach Korei Południowej oraz ich powodach. Uważam, że ten temat jest ważny dlatego chciałam o tym napisać.  Postaram się wam przedstawić wszystko w dość logiczny sposób. Podczas wyszukiwania informacji na temat kilku osób to znalazłam informację których się nigdy nie spodziewałam. Aktorzy, którzy grali poboczne role w dramach, gdzie ich lubiłam są już martwi...

Podobny obraz

Korea Południowa była jednym z krajów o najmniejszym współczynniku samobójstw, lecz zmieniło się to w ostatnich latach. 

Dlaczego?


Wszystko zaczyna się tak jak zawsze, czyli od mediów i idoli...
Aktorka Lee Eun Ju, która zadebiutowała w filmie "Braterstwo" nie spodziewała się tego, że stanie się to hitem międzynarodowym. Kobieta ciesząc się sławą przyjęła kolejne propozycje ról w filmach, jednak nic nie było za darmo. Nie chcąc zawieść swoich fanów ćwiczyła po nocach przez co prawie wcale nie spała. Ceną sławy była bezsenność...
22 lutego 2005 roku, kilka dni po ukończeniu studiów, odebrała sobie życie, zostawiając wcześniej dwie wiadomości: „Mamo, przepraszam. Kocham cię” i „Chciałam tak wiele zrobić. Żyję, ale czuję się martwa. Nie bądźcie zawiedzeni. Fajnie jest mieć pieniądze... Chciałam je zarobić”.


Dwa lata później aktorka i piosenkarka U;Nee również popełniła samobójstwo. Była aktorką, która wystąpiła w 8 produkcjach. Wydała również 3 albumy. Była uwielbiana przez ludzi, jednak nikt nie sądził, że miała głęboką depresje przez którą odebrała sobie życie. 25-letnia U;Nee powiesiła się w styczniu 2007 roku w swoim mieszkaniu. Kolejną gwiazdą, która popełniła samobójstwo była Jeong Da Bin. Została ona odnaleziona martwa w swojej łazience. (U;Nee- na górze, Da Bin na dole) 


Następną osobą była Choi Jin Shil. popełniła ona samobójstwo, gdyż obwiniała siebie za nakłonienie do odebrania sobie życia jej znajomego aktora Ahn Jae Hwana, który był podobno pogrążony w długach. 


Podobny obraz

Media aż huczały o tych wszystkich samobójstwach, więc ten temat był na każdej stronie w internecie. Wtedy w przeciągu kilku miesięcy wskaźnik samobójstw wzrósł trzykrotnie. 
Powody są dość oczywiste. Jak wiecie gospodarka w Korei jest bardzo rozwinięta, a za tym kryje się oczywiście wielka praca wszystkich firm. Każdy ze sobą konkuruje by na arenie międzynarodowej wypaść jak najlepiej, więc prezesi firm z dużym majątkiem tak zwani chaebole wymagają aż nadto od swoich pracowników. Oczywiście nie wszyscy. Zazwyczaj pracownik nie mogący spełnić oczekiwań wobec szefa czuje się gorszy i bez znaczenia mając dość sprawiania kłopotów swojej firmie jak i rodzinie.

Podobny obraz

Oczywiście życie w szkole również nie należy do najłatwiejszych, a tym bardziej w koreańskiej szkole. Jak pewnie wiecie rodzice pokładają wszystkie swoje nadzieję w swoich dzieciach i chcą by we wszystkim były najlepsze, przez co inwestują w nich mnóstwo pieniędzy zapisując ich na przeróżne dodatkowe lekcje przygotowujące do egzaminów na studia. W podstawówce i w gimnazjum jeszcze tak tego uczniowie nie odczuwają, lecz będąc już w liceum cała presja spełnienia oczekiwań nauczycieli i rodziców wzrasta. Uczą się oni całymi dniami często śpiąc tylko dwie godziny. Kiedy nie uda im się jakiś egzamin mimo że są najlepszymi uczniami to spadają w rankingu. Czują wtedy, że są nieważni, a ich wysiłki są bezcelowe. Znalazłam w internecie historię pewnej uczennicy, która na własne oczy widziała jak jej przyjaciółka zeskoczyła z dachu szkoły... Trauma do końca życia, prawda? 


Znalezione obrazy dla zapytania suicide korean drama

Oprócz powodów związanych z nauką myśli samobójcze wywołują również tam takie zachowania jak: znęcanie się w szkolę, wyśmiewanie, molestowanie itp. Jeśli lubicie oglądać dramy to w produkcji Boy Over Flowers i Who are you?: School 2015 jest świetnie ukazane jakie uczniowie mają pomysły by znęcać się nad innymi...


Podobny obraz


Lubicie kpop? Jeśli tak to pewnie nie raz czytaliście o wykorzystaniu młodych idolek, które chcą zadebiutować w celach osobistych prezesów wytwórni lub wyżej postawionych osób. Takie czyny również sprawiają, że chcą one zakończyć jak najszybciej swoje życie gdy zrozumieją, że postąpiły niezgodnie ze sobą, więc obwiniają siebie za tą decyzję. 

Znalezione obrazy dla zapytania suicide korean drama gif

Teraz mam dla was kilka przykładów osób, których pewnie znaliście z różnych dram lub kojarzycie jako autorów piosenek. 

 Jang Ja-yeonPodobny obraz


Jeśli oglądaliście Boy Over Flowers to musicie ją kojarzyć. Grała tam dziewczynę z fanklubu F4. 
(To był dla mnie szok, nigdy bym nie pomyślała, że ona popełniła samobójstwo...) Jeśli chodzi o powód to jej menager zmuszał ją do świadczenia usług seksualnych kilkunastu osobą VIP jak i również nie raz ja uderzył. Zawarła to w swoim liście pożegnalnym. 

Chae Dong HaChae Dong Ha utalentowany piosenkarz z zespołu SG Wannabe popełnił samobójstwo wieszając się w swoim apartamencie na krawacie. Cierpiał on na bezsennośc i głęboka depresje po stracie swojego menagera, który również popełnił samobójstwo przez celowe nawdychanie się gazu w motelu. Chłopak napisał list skierowany do swojego menagera w ostatniej piosence:
"Byłeś moim pierwszym menagerem, przyjacielem i hyungiem. Czułem się jakbym posiadał cały świat kiedy Cię spotkałem pierwszy raz. Teraz nie jesteś już dłużej przy mnie. Czuję się jakbym stracił połowę mojego serca. Hyung musisz być szczęśliwy, ok? Proszę musisz być..."


A teraz parę osób, które nie popełniły samobójstwa, lecz umarły. Myślę, że są warte by napisać o nich kilka zdań. 

Lee EonKiedy go zobaczyłam od razu przypomniała mi się drama Coffe Princess, gdzie Eon grał jednego z kawowych książąt. Nie wiedziałam, że umarł... Jak potem sprawdziłam Lee Eon wracając z przyjęcia w KBS na swoim motorze zjechał z pasa i wjechał wprost w barierki. Zginął na miejscu. Co najciekawsze aktor miał wypadek w 2008 roku, a dramę Coffe Princess zakończono w 2007. Czy ktoś by pomyślał, że po zakończeniu produkcji zostanie mu równo rok życia?


Rise i EunB


Znalezione obrazy dla zapytania ladies' code death


O tym wypadku samochodowym było bardzo głośno. Trzy członkinie grupy Ladies' Code jadąc ze swoim menagerem miały wypadek w deszczowa noc około godziny pierwszej. Cała trójka została przetransportowana do szpitala, lecz Rise i EunB umarły ze względu na odniesione obrażenia. Trzecia członkini Sojung przeżyła. Winnym śmierci dziewczyn został ich menager który jechał z prędkością 134 km/h, mimo że było dozwolone tylko 100 km/h. Mężczyzna dodatkowo przez warunki pogodowe powinien jechać jeszcze wolniej niż pokazuje limit...

Sewol 


Znalezione obrazy dla zapytania Sewol

Wielka tragedia promu Sewol, gdzie zginęło ponad 300 osób. ( więcej napisałam w poście poświęconym tej tragedii)
Dyrektor szkoły po katastrofie promu popełnił samobójstwo 

Miyuki Kanbe
Ta Japonka szczególnie przykuła moją uwagę, gdyż grała ona w musicalu Sailor Moon jako Usagi. Jej zdrowie pogarszało się z dnia na dzień co doprowadziło do śmierci aktorki. Przyczyną były problemy z sercem. ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz