sobota, 30 kwietnia 2016

Scholar Who Walks the Night


 


Streszczenie:


Kim Sung Yul jest najlepszym przyjacielem króla Joseon. Król pisze wiele książek pod pseudonimem Pożądliwy Uczeń. Jedna z książek którą napisał opowiadała o wampirze, który kontroluje cały dwór tak jaki i króla niosąc za sobą ofiary. Jednak król nie wymyślił sobie tej historii, gdyż on jedynie opisał wszystko co się działo w rzeczywistości.  Przyjaciel Sung Yula jest jedynym królem dotychczas, który sprzeciwia się wampirowi, dlatego też zostaje zabity przez krwiopijce, natomiast Sung Yul zostaje wampirem po stracie ukochanej. Mija 120 lat i na drodze Sung Yula pojawia się dziewczyna o imieniu Yang Sun, która przebiera się za mężczyznę i sprzedaje książki. Sung Yul w dalszym ciągu chce dopełnić zemsty na Gwi za zabicie jego ukochanej i jego przyjaciela, więc poszukuje książki napisanej przez dawnego króla, a pomaga mu w tym Yang Sun. Cała historia pokazuje miłość, nienawiść, chciwość ludzką oraz walkę o to co się kocha.

Czy Sung Yul dowie się, że Yang Sun jest dziewczyną? Czy chłopak odnajdzie książkę jego przyjaciela, gdzie jest zapisane jak zniszczyć Gwi? Co jest kluczem do pokonania Gwi? Kim jest Myung Hee i dlaczego przypomina ona tak bardzo ukochaną Sung Yula z przeszłości?Kadry z dramy:Moja opinia:


Od jakiegoś czasu chciałam obejrzeć tą drame i muszę powiedzieć, że nie zawiodłam się, ale z drugiej strony nie moge powiedzieć, że jest to jakieś arcydzieło. Według mnie jest to DOBRA drama. Fabuła zaciekawia już od początkowych odcinków, a związek Yang Sun i Sung Yula wydawał mi się bardzo ciekawy, więc z niecierpliwością wyczekiwałam na sceny, gdzie byli razem. Oprócz nich bardzo lubiłam Gwi. Niestety chyba zawsze w dramie musi być postać, której nie trawie, a w tej była ta postacią Myung Hee..... Jeśli chodzi o grę aktorską to nie zawiódł mnie Lee Jun Ki, który perfekcyjnie odegrał rolę wampira. 


Co do głównej bohaterki, to gra ją aktorka którą polubiłam z dramy Pinocchio, więc byłam bardzo ciekawa jak wypadnie w tej produkcji. Według mnie również zagrała bardzo dobrze i dotrzymywała kroku Lee Jun Kiemu. Oprócz nich aktor grający Gwi bardzo zaskoczył mnie swoją grą, ponieważ czułam się, jak by naprawdę był jakimś księciem ciemności :D 
Jeśli chodzi o muzykę i scenografię to jedna z piosenek zapadła mi bardzo w pamięci i była nią piosenka "Don't Cry". Zamek, grota Gwi, jak i same miasteczko w którym działa się akcja dramy przenosiła jakby widza w czasie. Niestety podczas oglądania niektóre momenty robiły się nudne i sprawiały, że nie czekało się na następny odcinek... 

Ocena: 8/10
Gatunek: Romans, Fantasty, Wampiry, Historyczny, Dramat
Liczba odcinków: 20
Rok emisji: 2015

Muzyka z dramy:


"Don't Cry"


"Sad Wind" 


"Secret Paradise"


"Without you"


Zdjęcia z planu:


Trailer:


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
W rolach głównych:Lee Joon Ki jako Kim Sung Yul


Lee Yoo Bi jako Jo Yang Sun


Shim Chang Min jako Wielki Książę Lee Yoon


Kim So Eun jako Choi Hye Ryung / Lee Myung Hee (sprzed 120 lat)


Lee Soo Hyuk jako wampir Gwi

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz