środa, 3 lutego 2016

Ideał mężczyzny w Korei Południowej


Właściwie to ideał jest prawie taki sam dla mężczyzny jak i kobiety.
W tym poście pokaże wam ideał na przykładach zdjęć z mężczyznami, którzy spełniają dany warunek ;) Post będzie prawie taki sam jak w przypadku postu Ideał Kobiety w Korei Południowej .
Zacznijmy ;)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


1. Małe głowy w stosunku do reszty ciała.
W Korei uważa się, że czym głowa jest mniejsza osoba jest atrakcyjniejsza. Idealna wielkość głowy (twarzy) to wielkość płytki CD. Można to zauważyć w wielu programach z girlsbandami, jak dziewczyny przytrzymują płytkę koło głowy.
Oczywiście mała głowa jest czymś bardziej normalnym dla kobiet, ale czasami zdarzają się mężczyźni z małymi głowami dla przykładu Ji Sung, Heechul, czy Kang Dong Won. W Korei przeważnie mężczyźni mają duże głowy, więc gdy któryś usłyszy " Ale masz małą głowę" to jest to wielki komplement. Podobno dzięki małej głowie osoby wydają się wyższe i lepiej wychodzą na zdjęciach, ale nie myślcie, że to tak dobrze wygląda w realu....


2. Wzrost

Bardzo ważną rzeczą w Korei jest wzrost. Szacowany ideał wzrostu mężczyzny to 180 cm, ale im wyższy tym lepszy ;) Dla przykładu Kim Woo Bin ma 188 cm (OMG.....) W przeciwieństwie do mężczyzn to ideał wzrostu kobiety to 160-165 (Jak to dobrze, że się kwalifikuje ^^)3. Biała cera


Kolejną bardzo ważną rzeczą jest blada, wręcz biała cera. Dotyczy to kobiet jak i mężczyzn, ponieważ uważa się, że jeśli ma się białą cerę to jest się atrakcyjniejszym. Białą cerę powinien mieć każdy, który pracuje w show-biznesie. Z tego co wiem to w Korei można kupić wiele wybielaczy do skóry, jak i specjalne serum do przemywania twarzy, by wydawała się jaśniejsza i bardziej świetlista. Korea słynie z kremów BB, więc również wiele osób używa ich ze specjalnymi ekstraktami by wybielić skórę tylko by nałożyć makijaż ( jest to tylko tymczasowe- można powiedzieć, że ktoś nakłada na siebie białą farbę z korektorem)
Podstawą jest również nie opalanie się i unikanie słońca. Wiele osób kupuje krem BB z anty opalaczem lub samemu robi. Blada cerę dla przykładu mają: Heechul, Lee Hyuk Soo, Lee Jong Suk, Song Joong Ki.


4. Długie nogi

Następną bardzo ważną rzeczą w ideale mężczyzny są długie nogi. W Korei zazwyczaj mężczyźni są niscy i mają krótkie nogi, ale kiedy ktoś ma długie staje się bardziej atrakcyjny i seksowniejszy. Poza tym kiedy ktoś ma długie nogi rzuca się w oczy i jest obiektem zazdrości ze strony innych mężczyzn. Najlepszymi przykładami tego typu osób są Lee Min Ho (zdjęcie wyżej), Jo In Sung i Changmin.


5. Duże oczy z podwójna powieką 

W całej Azji marzeniem ludzi jest mieć duże oczy z podwójną powieką (nie wiem czemu, przecież tak im cudnie bez niej ;( ) Najczęściej by mieć duże oczy z taką powieką robi się operacje plastyczne lub daje się takie wstawki na powiekę o których mówiłam w poście z ideałem kobiety w Korei. Najlepszym przykładem osób, które posiadają podwójna powiekę jest Heechul (obrazek wyżej), Lee Min Ho i Kang Dong Won. Jeśli już osoba urodzi się z podwójna powieką jest uważana za szczęściarza i wszyscy tej osobie zazdroszczą. 


6. V line 

Kolejna podstawową rzeczą jest V line czyli twarz w kształcie litery V. Tutaj również kiedy osoba urodzi się z V line jest uważana za szczęściarza, ponieważ wiele ludzi musi robić operacje plastyczne lub używać specjalnych urządzeń by uzyskać taki kształt. Dla przykładu tutaj macie kilka:


7. Odpowiednie włosy

Idealny mężczyzna w Korei musi mieć odpowiednie włosy, a mam tu na myśli, że muszą być w kolorze naturalnym, lub lekko w innym odcieniu od naturalnego (brązowe, kasztanowe itp..) Istotną rzeczą jest również ich długość, ponieważ jeśli ma się bardzo krótkie włosy nie jest się atrakcyjnym. Jeśli chcesz być atrakcyjnym musisz mieć trochę dłuższe włosy, które będą lekko opadać jedne na drugie (tak jak na zdjęciu). Drugą ważną rzeczą jest grzywka. Można powiedzieć, że jest ona jak puszysta kurtyna na czole. Ideał wciąż się zmienia, więc coraz częściej mężczyźni nie mają grzywki, lub mają ją podwiniętą do góry:
8. Prosty nos 

Ideał koreański to długi prosty nos ( nie spłaszczony, ani zbyt szeroki) 
 Lee Min Ho zawsze jest najlepszym przykładem posiadania prostego nosa, ponieważ wiele ludzi już prześledziło wszystkie jego zdjęcia i zostało potwierdzone, że już urodził się z takim perfekcyjnym noskiem ;) Koreańczycy uważają tak jak wszyscy Azjaci, że mają małe i płaskie nosy co wprowadza ich w kompleksy, dlatego też wykonują operacje plastyczne by mieć idealny nos (taki jak na zdjęciu). Oczywiście jeśli nie ma się kasy na operacje to wymyślono również inne sposoby dla przykładu:
9. Pełne usta

Pełne usta posiada wiele chłopaków w Korei. Europejki mogą im pozazdrościć, bo one dążą by mieć takie usta ;D (Na zdjęciu Jimin z BTS) 


10. Waga 
Z reguły ideał wagi dla mężczyzny w Korei to 60- 75 kg, ale to raczej dotyczy osoby w show biznesie. Natomiast u normalnych ludzi jest to 70-85 kg


11. Muskulatura
Ideałem jest lekko wyrzeźbiona sylwetka z widocznymi mięśniami (żeby był widoczny abs [klata] ;))
Dobrze jest również posiadać sylwetkę w kształcie litery M tj. szerokie ramiona i wąskie biodra (dla kobiet odpowiednikiem sylwetki M jest S line) 12. Zarost

Jeśli chodzi o zarost to ideał jest taki by nie mieć zarostu ;) Chodź niewielki zarost jest wprawdzie dopuszczalny, ale musi być zadbany. (bardziej spotyka się osoby bez zarostu). W Korei posiadanie zarostu jest czymś niezbyt eleganckim i niechlujnym.


Co myślicie o ideale mężczyzny w Korei? ;)

2 komentarze:

  1. Trochę tych punktów jest, ale w końcu ideał to ideał ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Na plus dla Koreańczyków, że noszą dłuższe włosy (choć fryzura na grzyba mi się nie podoba) i są gładko ogoleni, co najwyżej z lekkim zarostem, nie to co u nas króluje łysina i broda o zgrozo, nieraz wisząca :/ Dzięki temu wyglądają na eleganckich zadbanych mężczyzn. Azjaci są moim zdaniem o wiele przystojniejsi niż europejscy faceci z tym swoim niechlujnym wyglądem

    OdpowiedzUsuń