wtorek, 31 marca 2015

Doctor Stranger [RECENZJA]                Streszczenie:                

Jako dziecko Park Hoon wraz z ojcem zostaje porwany do Korei Północnej by ratować "prezydenta" kraju. Po tym jak ojciec chłopaka wykonał operację mieli wracać do domu, jednak Korea Północna chciała ich zabić. Północ utrzymała ich przy życiu w zamian za prace dla nich. Chłopak tak jak jego ojciec chciał być kardiologiem. Hoon na Północy poznał dziewczynę o imieniu Jae Hee, zakochał się w niej i po kilkunastu latach chcieli się pobrać. Problem w tym, że Jae Hee została porwana....
Hoon szukał jej wszędzie, ale nigdzie nie było po niej śladu. Północ zaczęła dostrzegać talent Hoona, więc zabrała go do tajnego laboratorium, gdzie zabijano ludzi dla eksperymentów. Tam ginie ojciec chłopaka. Po kilku latach Hoon został najlepszym chirurgiem na Północy. Kolejnym pacjentem chłopaka jest Jae Hee i jej ojciec. Hoon chcąc ją uwolnić i wyleczyć, godzi się na wyjazd do Budapesztu, który wcześniej zaproponowała Północ. Tam Jae Hee i Hoonowi udaje się uciec, ale w trakcie pogoni dziewczyna spada z mostu....
Hoon po tym wraca do Seulu i zaczyna prace w znanym szpitalu, gdzie poznaje dziewczynę bardzo podobną do Jae Hee...

Kim jest ta dziewczyna? 
Czy Hoon będzie w stanie zapomnieć o Jae Hee i pokocha So Hyun? Czy zdobędzie przyjaciół na Południu i czy docenią tam jego talent wypracowany na mnóstwu zabitych ludzi? 

        

Kadry z dramy:


Znalezione obrazy dla zapytania Doctor Strange drama

Znalezione obrazy dla zapytania Doctor Strange drama

Znalezione obrazy dla zapytania Doctor Strange drama


Podobny obraz

Podobny obraz

Znalezione obrazy dla zapytania Doctor Strange drama


Znalezione obrazy dla zapytania Doctor Strange dramaMoja opinia:

Według mnie drama jest naprawdę dobra. Fabuła jest czymś nowym, gdyż obrazuje życie w Korei Północnej jak i pokazuje dość okrutne rzeczy takie jak eksperymenty na ludziach, porwania, morderstwa... Główny bohater jako mały chłopiec zostaje uprowadzony i jest zmuszany zamieszkać na Północy, więc jego życie na pewno nie było sielanką do tego z biegiem lat jest zmuszany zabijać bezbronnych ludzi z polecenia Północy. Jedyną osobą, która jest dla niego ważna po śmierci ojca jest Jae Hee, którą traci podczas pogodni w Budapeszcie. Na pewno widząc osobę podobną do niej w Seulu główny bohater cierpi przypominając sobie przeszłość jak i nie może pogodzić się z tym, że stracił ukochaną. Oprócz tego ma na dzieję, że jakoś ona przeżyła i stoi tuż przed nim. 

Znalezione obrazy dla zapytania Doctor Strange drama gif

Produkcje bardzo chciałam obejrzeć ze względu na grającego tu Lee Jong Suka, muszę stwierdzić, że drama ma bardzo dobrą obsadę. Kang So Ra, Park Hee Jin, Lee Jong Suk i Jin Se Yun sprawili, że drama stała się jeszcze ciekawsza. Jeśli czytaliście już kilka moich postów to pewnie wiecie, że nie trawie Kang So Ry, lecz w tej dramie naprawdę polubiłam jej postać. Ukazała ona Soo Hyun w odpowiednim świetle, poza tym tworzyła świetny duet aktorki z Hoonem i Jae Joonem. Moją najbardziej nielubianą postacią była Jae Hee, która irytowała mnie zawsze jak pojawiał się na ekranie. Jej postać była naprawdę tajemnicza... Wiadomo od kilkunastu lat kochała Hoona, ale potem ta miłość zmieniła się w nienawiść, która znowu była miłością (?)

Znalezione obrazy dla zapytania Doctor Strange drama gif


Co do oprawy muzycznej to moimi ulubionymi piosenkami były "You And I" i " Strange Road". Klimat dramy utrzymuje się w dramacie, gdyż ciężkie życie bohatera jednak wpłynęło na niego i przez to wielu ludzi traktuje go jak głupka nie wiedząc co przeżył na Północy. Do tego wszystkiego myślę, że sceny pościgów, szczególnie w Budapeszcie były świetnie zrobione, a ten zabójca, która polował na Jae Hee i Hoona podkręcał fabułę. Bardzo również polubiłam ten szósty zmysł głównego bohatera, który został świetnie pokazany za pomocą efektów specjalnych.

Znalezione obrazy dla zapytania Doctor Strange drama gif

Jednak mimo tych zalet trochę byłam niezadowolona z zakończenia. Nie tak to sobie wyobrażałam ;/ No błagam co to miało być >.<
Kolejną wadą jest to, że drama zaczęła się naprawdę z mocną fabułą i była początkowo bardzo wciągająca, lecz z czasem ta fabuła już znikała. W końcu Hoon był uchodźcą z wieloma zbrodniami, więc mogli podkręcić trochę wątki z Północą i dać trochę więcej akcji. 
Mimo wszystko myślę, że ta pozycja jest godna uwagi, bo nie dość że ma ciekawą fabułę to gra aktorska i sama obsada jest na wysokim poziomie. 

Ocena:  8/10 
Gatunek: Medyczne, Romans, Thirller
Liczba odcinków: 20
Rok emisji: 2014


Trailer:
lub


Muzyka z dramy: 


"You And I"


     " Strange Road" <3


"Meet You Now"


"Stranger"


"Like Tomorrow Won't Come"Zdjęcia z planu:


Podobny obraz

Podobny obraz

Znalezione obrazy dla zapytania Doctor Stranger drama cast

Podobny obraz


W rolach głównych:

Znalezione obrazy dla zapytania Doctor Stranger drama Hoon

Lee Jong Suk jako Park Hoon.

Znalezione obrazy dla zapytania doctor stranger jae hee

Yin Se Jun jako Song Jae Hee

Znalezione obrazy dla zapytania Doctor Stranger drama So Hyun

Kang So Ra jako Oh So Hyun

Znalezione obrazy dla zapytania Doctor Stranger drama Jae Joon

Park Hae Jin jako Han Jae Joon
Piszcie komentarze jak wam się podobała drama :)
1 komentarz: