piątek, 13 listopada 2015

Dzień Pepero!


Tak jak widzicie poniżej na obrazku, 11.11 w Korei jest Dzień Pepero. Ale co to jest to pepero?
Wszystko wam wyjaśnię w tym poście ;)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


(빼빼로) 


Pepero jest to przysmak z Korei Południowej produkowany przez firmę Lotte od 1983 roku.
Jest to biszkoptowy kij zanurzony w czekoladzie. Począwszy od 2014 roku, pepero jest oferowane w 7 smakach:


  1. Czekolada
  2. Truskawka
  3. Almond (pokryte czekoladą i migdałami)
  4. Nude (czekolady w centrum z powłoką ciastek na zewnątrz, na odwrót z oryginalnej czekolady Pepero)
  5. White Chocolate Cookie
  6. Tiramisu Cheese~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Reklamy z Pepero:Na czym polega Dzień Pepero?


Tak jak wspominałam Dzień Pepero przypada na 11.11 każdego roku. Jego celem jest pokazanie miłości wobec swoich przyjaciół i rodziny. Nieznane są początki tego święta. Są 2 wersje:
1. Początki zazwyczaj sięgają do historii wiadomości ustawiony w 1983 roku - dwie uczennice wymieniły się pepero, życząc sobie by stały się wysokie i szczupłe. Wiele osób powątpiewa w tę historię. ( Ja również T.T)
2. Niektórzy twierdzą, że pochodzenie było ze względu na kształt 1 w dniu i miesiącu (11 listopada - 11/11). przypominających pepero. Chociaż niektórzy przypisują podobieństwo kształtów jako czynniki, które przypisane do popularności, ale nie jego pochodzenia.

Dzień Pepero to święto bardzo popularne w Korei Południowej, co nie znaczy, że mają przez to dzień wolny. Wręcz przeciwnie, Dzień Pepero ma sens kiedy jesteś w szkole czy w pracy, ponieważ jesteś okrążony znajomymi i bliższymi przyjaciółmi. Każda osoba w ten dzień powinna mieć kilka pudełek pepero przy sobie by dać je swoim przyjaciołom. Na tym to właśnie polega  Dzień Pepero-znajomi wymieniają się pepero, czyli jedna osoba daje pudełeczko swojemu przyjacielowi, a on w zamian daje mu pepero, które wcześniej dla niego kupił. Dlatego z tył na tych smakołykach jest dedykacja:Oczywiście oprócz tradycyjnych pepero w sklepach specjalnie na tę okazje ukazują się pepero robione i ozdabiane ręcznie . Można również samemu ozdobić pepero i dać je w woreczku przyjacielowi. 

Przykładowe ręcznie robione pepero:~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Co myślicie o Dniu Pepero? Komentujcie ;)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz