wtorek, 31 maja 2016

Page TurnerStreszczenie:


Yoo Seul to licealistka, która ma wielki talent do gry na pianinie. Jej odwiecznym rywalem jest Jin Mok, więc chłopak chcąc w końcu wygrać prosi Boga by ukarał Yoo Seul za jej charakter. Po tym życzeniu chłopaka dziewczyna bierze udział w wypadku samochodowym w wyniku którego traci wzrok. W szpitalu poznaje Cha Shika sportowca, który również musi przerwać swoją karierę ze względu na wypadek, który zdążył się na zawodach. Cała ta trójka mimo przeciwności losu walczy o swoje marzenia, zdobywa nowych przyjaciół oraz zmienia swoje nastawienie do życia. 

Czy Yoo Seul odzyska wzrok? Czy kariera dziewczyny legnie w gruzach? Czym zajmie się teraz Cha Shik skoro nie może uprawiać sportu? Jakie relacje będą ich łączyć? 

Kadry z dramy:

Moja opinia:


Drama mnie już od początku wciągnęła. Fabuła według mnie świetna, a obsada idealna. Główna bohaterka świetnie zagrała niewidomą dziewczynę, a Cha Shik to już całkiem mnie rozwalał, mimo iż był słodki.... ^^  Ale wróćmy na razie do głównej bohaterki, którą grała Kim So Hyun. Według mnie aktorka pokazała nam bardzo podobny charakter postaci porównując Yoo Seul z "Page Turner" i Eun Byul z "Who are you?- School 2015". Obie postacie są bardzo pewne siebie i dość aroganckie, więc pewnie było jej łatwiej wykreować postać Yoo Seul, skoro wcześniej grała postać bardzo podobną do niej. W dramie możemy również zauważyć, że Yoo Seul na początku jest bardzo arogancka, jak to wcześniej powiedziałam, ale już z końcem dramy możemy zobaczyć jej przemianę o 180 stopni w niewinną i milszą dziewczynę. 


W produkcji było można również zauważyć napiętą sytuacje pomiędzy Yoo Seul i Ji Mokim z powodu ich wiecznego rywalizowania. Jednak po wypadku dziewczyny zmieniłam swoje nastawienie do Ji Moka, bo potem stał się bardziej opiekuńczy względem dziewczyny. Z każdym odcinkiem zyskiwał moją sympatię. 


Chodź mimo wszystko wolałam Cha Shika :D Jest Cha Shik jest zabawa hahahahaha. Jego charakter, jak i sam wygląd sprawiał, że jego postać była bardzo pozytywnie i radośnie odbierana. Bardzo opiekował się Yoo Seul i sprawiał, że można było wyczuć w tym mały podtekst romantyczny, niestety nie był jakoś bardzo rozbudowany. Aktora już widziałam w dramie "Angry Mom" i już tam bardzo go polubiłam, Więc bardzo wyczekiwałam tej dramy ^^ I muszę powiedzieć, że się naprawdę nie zawiodłam. ;) 


Jeśli chodzi o muzykę to była miła dla ucha, ale jakoś nie zapadała w pamięci.... Ogólnie drama warta uwagi, ponieważ cała fabuła i gra aktorska jest bardzo dobra. 
Bardzo polecam szczególnie, że drama ma 3 odcinki ;) 


Ocena: 9/10
Gatunek: Dramat, Szkolne, Muzyka
Liczba odcinków: 3
Rok emisji: 2016~


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Muzyka z dramy:


"You're My Star"


Zdjęcia z planu:Trailer:
W rolach głównych:Kim So Hyun jako Yoon Yoo Seul


Ji Soo jako Jang Cha Shik


Shin Jae Ha jako Suh Jin Mokczwartek, 26 maja 2016

Vampire Flower


Plik:Vampire flower.jpg

Streszczenie:


Louis jest wampirem, który chce zostać Lordem, ale do tego jest mu potrzebny Kwiat Wampira, który skradli ludzie wiele lat temu. Pewnego dnia poznaje Seo Young i wierzy, że tylko ona może znaleźć owy kwiat. W poszukiwaniach pomagają chłopakowi jego przyjaciele Beakhan, Akan i Rekha, ale oczywiście istnieją też złe wampiry, które również chcą dostać kwiat w swoje ręce. 

Czy chłopak znajdzie kwiat? Czy Louis poczuje coś do Seo Young? Kim jest Ashel? Kadry z dramy:
Moja opinia:


Do dramy zachęciło mnie jedno mv, które oglądnęłam na yt. Produkcje zaczęłam dzisiaj oglądać i od razu skończyłam. Jest ona krótka, bo jest 6 odcinków po ok. 10 min. Fabuła jak dla mnie jest bardzo ciekawa i myślę, że spokojnie, jeśli by ją rozbudowano mogła by powstać normalna, długa drama. Główny bohater Louis na początku wydaje się być postacią samolubną, oziębłą, ale z biegiem czasu przekonuje się do Seo Young i zmienia swoje nastawienie przez co go polubiłam. Główna bohaterka jest zabawna i opiekuńcza, więc razem tworzyli fajny duet. W dramie moją uwagę przykuła muzyka, która głęboko zapadła mi w pamięci, nawet dalej ją sobie nucę ;) 
Ogólnie drama przyjemna i polecam ją każdemu, niestety gdzieś tak w połowie wątki były bardzo szybko przyśpieszone, przez co widz trochę się gubił, ale poza tym wszystko było fajne i ciekawe. 
Kiedy zobaczyłam po raz pierwszy Baekhana i Akana od razu wywarli na mnie dobre wrażenie z powodu ich charakteru i przyjaznego nastawienia wobec Seo Young. Jeśli chodzi o Rekha to od początku coś przeczuwałam, że będzie próbował zdobyć główną bohaterkę ^^ Zakończenie również cudowne, polecam! 

Ocena: 8/ 10
Gatunek: Wampiry, Romans, Fantasty
Rok emisji: 2014
Liczba odcinków: 6


Muzyka z dramy:


"Vampire's Flower"


" I'll Give Myself to You "


Trailer:W rolach głównych:Seo Jae Hyung jako Louis


Kim Ga Eun jako Seo Young


Kim Hyung Gon jako Rekha
niedziela, 22 maja 2016

Rockin’ on Heaven’s DoorStreszczenie:

Choong Ui za bójkę musi odbyć pracę społeczne w hospicjum, gdzie udziela się Anna. Hospicjum jest na granicy bankructwa, więc pacjenci chcąc je uratować założyli zespół z którym chcą wystąpić w konkursie muzycznym. Anna prosi o pomoc dla zespołu Choong Uiego, który jest sławnym piosenkarzem.

Jak potoczą się ich losy? Czy chłopak poczuje coś do dziewczyny? 


Kadry z filmu:


Moja opinia:

Myślę, że film jest bardzo piękny i wzruszający. Główni aktorzy zagrali świetnie ukazując ból i strach przed zostawieniem bliskich po swojej śmierci. Cały pomysł na zespół w hospicjum jest czymś nowym, więc zaciekawia. Bardzo polubiłam piosenkę z tego filmu "Jump". Co mogę więcej powiedzieć.... film chwyta za serce tak, że na koniec sama się rozpłakałam...

Ocena: 8/10
Gatunek:  Dramat
Rok emisji: 2013

                               

Muzyka z filmu:"Jump"


"With you forever"Trailer:W rolach głównych:Lee Hong Ki jako Choong-Ui


Baek Jin Hee jako Anna

Modern FarmerStreszczenie: 


Excellent Souls to jeden z najlepszych zespołów ostatnich lat, jednak przed ich pierwszym podpisaniem kontrktu wszystko się wali i rozeszli się w różnych kierunkach. Po kilku latach Min Ki jeden z członków zespołu ma wielkie problemy finansowe, więc zbiera dawną ekipę wmawiając im, żeby zarobili na wydanie swojego albumu poprzez sprzedaż kapusty, którą mieliby razem uprawiać na odziedziczonym przez niego polu na wsi. Na owej wsi Min Ki spotyka Yoon Hee swoją pierwszą miłość i dowiaduje się, że Yoon Hee wychowuje samotnie syna, co burzy jego wyobrażenie swojej idealnej pierwszej miłości. Charakter Yoon Hee bardzo przyciągnął Kang Hyuka do niej, przyjaciela Min Kiego. Niezbyt to się podoba chłopakowi, ale przecież nie może nic zrobić, skoro ma już sławną dziewczynę o imieniu Yoo Na. 

Czy Min Ki odniesie zwycięstwo na farmię i sprosta obowiązkom jakie ponosi farmer? Czy uczucie do Yoon Hee powróci? Którą dziewczynę Min Ki wybierze? Jakie zamiary ma Kang Hyuk? Kto jest ojcem syna Yoon Hee? 


Kadry z dramy:

Highlights: “Modern Farmer” Episode 13

contest_modernfarmer


Moja opinia:


Szczerze powiem, że na początku jak oglądnęłam ze 2 odcinki pomyślałam " Ta drama jest tak idiotyczna, że aż śmieszna" Ale muszę przyznać, że z następnymi odcinkami fabuła coraz bardziej mnie zaciekawiała. Zostało pokazane dużo wątków romantycznych, więc stawała się to świetną komedia, a do tego wszystko działo się na wsi, więc tym bardziej. Główni bohaterowie byli świetni, bardzo lubiłam Min Kiego i Hyuka, jednak Yoon Hee całkiem mnie zdziwiła, bo aktorka, która ją grała perfekcyjnie wykonała swoją pracę, gdyż nawet jak jej słuchałam, to jej wiejski akcent sprawiał, że się śmiałam cały czas. Kiedy wątek romantyczny między nią, a Hyukiem nabierał tępa byłam bardzo szczęśliwa, bo bardzo lubiłam oglądać tą dwójkę razem. Hyuk był postacią bardzo uroczą, opiekuńczą i troskliwą wobec Yoon Hee, 


Natomiast charakterek Min Kiego trochę mi do niej nie pasował. Był dziecinny, samolubny i bardzo zapatrzony na pieniądze, przynajmniej na początku.


Kiedy występowała cała ta czwórka farmerów tj. Min Ki, Hyuk, Han Chul i Ki Joon to dopiero była zabawa, z nimi nie można było się nudzić, zawsze jak się pojawiali coś się działo. 


Jeśli chodzi o ludzi z wioski to oni najbardziej mnie rozśmieszali, szczególnie, gdy biegali z widłami za chłopakami :D Moją uwagę również przykuła muzyka. Głos Lee Hong Kiego jak zawsze cudowny ^^  Polecam wszystkim dramę, jeśli szukacie niezłą komedie na wieczór ;) 

Ocena: 8/10
Gatunek: Komedia, Muzyka
Rok emisji: 2014
Liczba odcinków: 20 

Muzyka z dramy:"Do Or Die"


"Same Place"


"When Love Comes"


"Should I Knock"


Śmieszne gify:

Zdjęcia z planu:

Trailer:W rolach głównych:Lee Hong Ki jako Lee Min Ki


Lee Ha Nui jako Kang Yoon Hee


Park Min Woo jako Kang Hyuk


Lee Shi Un jako Yoo Han Chul


Kwak Dong Yun jako Han Ki Joon